Program Czyste Powietrze

Dofinansowanie na wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła i termomodernizację budynku

W ramach rządowych założeń został przygotowany program priorytetowy „Czyste Powietrze”. Dzięki niemu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła (pieców, kotłów na paliwa stałe) oraz termomodernizację budynku. Głównym założeniem programu jest ograniczenie emisji pyłów oraz zanieczyszczeń, które trafiają do atmosfery podczas spalania paliw stałych. Na realizację programu przeznaczono ok. 103 mld. zł.

Od 15 maja 2020 roku obowiązuje nowa odsłona Programu, w której znacząco ułatwiono beneficjentom ubieganie się o dofinansowanie.

Produkty Buderus spełniają wymagania programu „Czyste Powietrze”

Produkty Buderus spełniają wymagania programu „Czyste Powietrze”

Urządzenia grzewcze Buderus to niższe koszty energii, możliwość dostosowania do indywidualnych warunków i zwiększenie komfortu ogrzewania pomieszczeń a także przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Buderus, jako specjalista w zakresie systemów grzewczych, oferuje wszystkie elementy potrzebne do stworzenia zarówno prostych, jak i złożonych układów oraz szereg opcji umożliwiających ich dalszą rozbudowę. Dzięki temu można bez problemu łączyć ze sobą różne technologie – w zależności od potrzeb.

Śledź nas na Facebooku